Δεν τα κατάφερε η Εθνική Ελλάδας πόλο γυναικών: Την «βούλιαξε» 9-6 η Αυστραλία

Εισιτήριο για τους «4» των Ολυμπιακών Αγώνων ήθελε η Εθνική ομάδα πόλο γυναικών της Ελλάδας κόντρα στην Αυστραλία. Αλλά δεν το πήρε τελικά.

20:00 - 06/08/2024
Τελευταία ενημέρωση: 21:05 - 06/08/2024

Μετά από 20 χρόνια η Εθνική πόλο γυναικών ήθελε την επιστροφή της στους 4 των Ολυμπιακών Αγώνων. Έχασε, όμως, από την Αυστραλία. Δείτε λεπτό προς λεπτό όλη την εξέλιξη του αγώνα μέσα από το blog του iEidiseis.gr.

LIVE

• Εθνική πόλο γυναικών: Aκολουθεί η μάχη για τις θέσεις 5 ως 8

21:00:30

Η επιθετική δυστοκία στέρησε από την εθνική υδατοσφαίρισης των γυναικών την ευκαιρία να προκριθεί στα ημιτελικά των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024».

Παρά την εξαιρετική αμυντική προσπάθεια, το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε 9-6 στον προημιτελικό από την Αυστραλία και θα αρκεστεί στα παιχνίδια κατάταξης για τις θέσεις 5-8, αρχής γενομένης από την Πέμπτη (8/8), όταν θα αντιμετωπίσει την ηττημένη του αγώνα μεταξύ των ΗΠΑ και της Ουγγαρίας. Η νικήτρια του ίδιου ματς θα είναι αντίπαλος των «στίνγκερς», που επιστρέφουν μετά το 2012 στην τετράδα.

Τα οκτάλεπτα: 1-0, 3-3, 2-1, 3-2

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε την αναμέτρηση από το Blog του iEidiseis.gr.

• Τέλος αγώνα

21:00:10

Η εθνική ομάδα πόλο ηττήθηκε 9-6 και θα παίξει για τις θέσεις 5-8 του Ολυμπιακού Τουρνουά.

• 9-6 η Αυστραλία

20:59:06

Το γκολ η Γουίλιαμς.

• 8-6 η Ελλάδα

20:56:32

Πήρε το ριμπάουντ η Ξενάκη και σκόραρε. Μένει 1'.

• 8-5 για την Ελλάδα

20:55:31

Το γκολ από τη Νίνου. 2' μένουν για την λήξη της αναμέτρησης.

• 8-4 η Αυστραλία

20:52:45

Λάθος στην άμυνα της Εθνικής. Εύκολο γκολ για την Γουίλιαμς.

• Απίστευτη ατυχία για την Ελλάδα

20:49:58

Το σουτ της Ξενάκη δεν πέρασε την γραμμή, η μπάλα χτύπησε το δοκάρι. Παραμένει το 7-4

20:43:11

Η Εθνική μας βρίσκεται πίσω στο σκορ με δύο τέρματα. Θα το παλέψει στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού.

• 6-4 η Ελλάδα

20:42:07

Σκόραρε η Ελευθεριάδου, 12'' πριν τελειώσει το τρίτο οκτάλεπτο.

• Μπορεί μια δεύτερη επιστροφή η Ελλάδα

20:39:37

Έχανε και στο ξεκίνημα με 3 γκολ διαφορά ωστόσο κατάφερε να επιστρέψει στην αναμέτρηση η Εθνική μας ομάδα.

20:22:42

Με δυνατό σουτ της Ξενάκη, ισοφάρισε η Εθνική μας.

• 3-2 η Ελλάδα

20:21:17

Μειώνει και άλλο η Εθνική μας ομάδα! Το γκολ η Γιαννοπούλου.

• 3-1 η Ελλάδα

20:19:16

Μειώνει η Εθνική μας ομάδα με γκολ της Μυριοκεφαλιτάκη.

• 3-0 η Αυστραλία

20:18:11

Εντυπωσιακό τέρμα σε νεκρό χρόνο από τη Χάλιγκαλ

• ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

• 2-0 η Αυστραλία

20:16:34

Η Ελλάδα είχε την επίθεση με παίκτη παραπάνω, όμως ύστερα από λάθος που έγινε οι παίκτριες της Αυστραλίας βγήκαν στην αντεπίθεση και σκόραραν

• Πρώτη επίθεση για την Αυστραλία

20:15:02

Καλή άμυνα για την Εθνική μας, νέα απόκρουση της Σταματοπούλου. Το 1-0 παραμένει

• Τέλος πρώτου οκταλέπτου

20:13:13

1-0 μπροστά στο σκορ η Αυστραλία με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της Γουίλιαμς

• Εξαιρετική εμφάνιση η Σταματοπούλου στο ξεκίνημα

20:11:32

Με σπουδαίες αποκρούσεις κρατάει το σκορ στο 1-0.

20:03:59

Εισιτήριο για τους 4 των Ολυμπιακών Αγώνων θέλει η Εθνική ομάδα πόλο γυναικών της Ελλάδας.